Eski HDP’li Bilgen’den Demirtaş itirafı: O şirkete ‘dokunulmaz’ imtiyaz!

Türkiye’nin Sesi Partisi Genel Başkanı, eski HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, ifşaatlara başladı. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin gerçek yüzünü anlatan Ayhan Bilgen, belediyeler üzerinden akrabalara ihaleler paslandığını, başkanların yolsuzluklarla anıldığını, Selahattin Demirtaş’ın korumasının kurduğu firmaya tanınan imtiyazın nasıl dokunulmaz kılındığını söyledi.

İHALELER EŞ DOST KARDEŞE

Eski HDP’li Ayhan Bilgen, Twitter’da katıldığı bir sohbet odasında yaptığı açıklamada, HDP’de hiçbir şeyin şeffaf şekilde yapılmadığını belirterek, “Kapalı kapılar ardında toplumsal kaygılar için yapılıyor gibi gözüken kişisel cep doldurma operasyonları yapılıyor. Niye şeffaflık yok? Çünkü Diyarbakır Belediyesi’nden bazı siyasetçilerin kardeşlerinin ihale alması gerekiyor.” dedi.

YARISI YOLSUZ

HDP’nin yoluzluklarıyla ilgili konuşan Bilgen, “Doğubeyazıt Belediyesi kaç dönemdir HDP’de? Ben kendimi bildim bileli, Kürt siyasetinde olduğumdan beri HDP’de… 4 belediye başkanından 2’si yolsuzlukla anılıyor; Bu normal bir şey mi? Halk bunu hak ediyor mu? 4 kişiden 2’sini yanlış mı seçtiniz?” ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ HEGEMONYASI

Terör tutuklusu Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamalarda bulunan Bilgen şunları anlattı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir