MİT deşifre etmişti! Kritik uyarı: “Teröristler sessizce devlete tekrar yerleşiyor”

  • Haber7 – ÖZEL

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın 6 yılda şifrelerini kırdığı ‘Garson‘ kod adlı mahrem sorumluya ait SD kartlarla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. KOM Başkanlığı’na teslim edilen verilerde yapılan çalışmalarda, bugüne kadar FETÖ‘den herhangi bir işlem görmemiş yaklaşık 3 bin kripto emniyet personelinin deşifre edildiği öğrenildi.

Gündeme bomba gibi düşen deşifre sonrası TÜRK DEGS Başkanı ve Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ve Gazeteci Yazar Nedim Şener, Haber7‘ye açıklamalarda bulundu. 

CİHAT YAYCI: AÇIĞA ÇIKMAYAN ÇOK SAYIDA FETÖ’CÜ VAR

Devletin özellikle Emniyet ve TSK’daki FETÖ’cülere karşı teyakkuzda olması gerektiğinin altını çizen Cihat Yaycı, Türkiye’nin herhangi bir kargaşaya girmesi halinde ateşi körükleyeceklerini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yoğurdu üfleyerek yemesi gerektiğini vurgulayan Cihat Yaycı, “Öncelikle bu silahlı kuvvetler ve emniyette ve jandarmadaki FETÖ yapılanmasına çok dikkat etmek lazım. FETÖ yapılanmasında şu anda açığa çıkmayan ve görevde olan çok sayıda FETÖ üyesi ve iltisaklı kişi olduğu kanaatindeyim. Bunlar her an fırsatını bulduğunda yine devletin emrini değil örgütün ve örgüt liderinin emrini dinleyerek Türkiye’yi karıştırabilirler. Türkiye’de kargaşa durumunda da örgütün dediği şekilde hareket eder. Bu ortamın daha da karışmasına yol açabilir, ateşi körükleyebilirler. Bunları daha önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaşadı. Sütten dilimiz yandı, yoğurdu üfleyerek yemek hakkımızdır.” diye konuştu. 

DEŞİFRE EDİLEN FETÖ’CÜLERDEN GÖREV DÖNDÜRÜLMÜŞ OLAN VAR MI?

MİT’in deşifre ettiği 3 bin FETÖ üyesi ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Yaycı, “Bu 3 bin kişinin arasında acaba şu anda yeniden göreve döndürülmüş olanlar var mıdır? İhraç edildiği halde, idare mahkemesi kararıyla göreve dönmesi kararı verilmiş ve şu anda göreve başlatılmış olanlar var mıdır? Bu çok önemlidir. Bunların var olup olmadığı araştırılmalıdır ki; bölge idare mahkemeleri kararları ve bu kararların uygulanmasının Türkiye’yi ne kadar büyük zararlar verdiği anlaşılsın, görülsün.” dedi.

TÜRKİYE ELLERİNE KOZ VERMEMELİ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin FETÖ hakkında usulsüz karar verdiğini söyleyen Yaycı, Türkiye’nin de bunlara koz vermemesi gerektiğini belirtti. Yaycı, şu ifadeleri kullandı: 

TÜRKİYE, AİHM’NİN KARARINI UYGULAMAK ZORUNDA DEĞİL

Yaycı, darbe kalkışmasıyla uçurumun kenarından dönen Türkiye’nin AİHM’in saçma sapan kararları nedeniyle tekrar uçurum kenarına götürülemeyeceğini söyledi.

Elbette Türkiye Cumhuriyeti Devleti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının kararlarını, bu kararını, bu kararını uygulaması durumunda değildir.” diyen Cihat Yaycı, itiraz edenlere ise şu sözleri kullandı: 

FETÖ’CÜLER SESSİZ SEDASIZ DEVLETE YERLEŞİYOR

İdare mahkemelerinin kararlarıyla FETÖ’cülerin sessiz sedasız devletteki görevlerine döndüğünü kaydeden Yaycı, FETÖ’nün bu durumu taktik gereği gündeme getirmediğini söyledi. “Halkın ve devletin uyanması lazım” diyen Yaycı, şunları söyledi:

ERDOĞAN’A SESLENDİ: SİLAH VE ÜNİFORMA VERİLMESİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Yaycı, göreve döndürülenlere silah ve üniforma verilmemesi çağrısında bulundu. Yaycı, şu ifadelerde bulundu:

KURUMLAR, İHRAÇ EDİLENLERİ KENDİ MEVCUDUNA ORANLA AÇIKLAMALI

FETÖ’yle mücadele konusunda çok ciddi durmak lazımdır.” diyen Yaycı, “Her kurumun ‘FETÖ’den şu kadar kişi ihraç edildi’ dememesi lazımdır. Her kurum, FETÖ’den ihraç edilenin kendi mevcuduna oranını açıklamalıdır. Mesela Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yüzde kaçı FETÖ’den ihraç edildi? Emniyette yüzde kaçı? Silahlı kuvvetlerde yüzde kaçı? Bunları da rütbe ve makamlarıyla makamlarıyla açıklamalı. Bütün Kızılderililere işlem yapılıyor ama şefler içeride. Olmaz böyle bir şey. Dolayısıyla üst kademeden bunlardan ne kadar işlem görüldüğünü de bilmemiz lazım.” diye konuştu.

NEDİM ŞENER: FETÖ’CÜLER YARGI ÜZERİNDEN AKLANABİLİYOR

Konuyla ilgili Haber7‘ye önemli açıklamalarda bulunan Gazeteci Yazar Nedim Şener, FETÖ’nün yargıda etkin olduğunu ve bazı FETÖ’cülere takipsizlik ve beraat kararları verildiğini belirtti. 

Göreve iade edilenlerin gerçek mağdur olup olmadığına bakılması gerektiğini belirten Nedim Şener, şu ifadelerde bulundu:

FETÖ’NÜN HALA OPERASYON KAABİLİYETİ VAR

3-4 ay önce Deniz Baykal’a uygulanan kaset kumpasının Muharrem İnce’ye de yapıldığını kaydeden Şener, “Tıpkı 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’a yapılan kaset kumpasının benzerini 14 Mayıs 2023 seçimleri öncesi Muharrem İnce’ye yaptılar. FETÖ’cülerin bu montaj kumpasıyla Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmeye zorladılar ve sonuç da aldılar. İlginç tarafı Cumhuriyet Halk Partisi FETÖ’cülerin yaptığı montaj kupasını ‘Ruslar yaptı elimde delil olmasa bunları yazmazdım’ diye de açıklama yaptı. CHP tayfası da o kumpastan yararlanmaya çalıştı. Dolayısıyla Fetullahçı Terör Örgütü sadece devlette değil, siyasette de hala operasyon yapabilme kabiliyetine sahiptir. Çünkü renklendirme diye bir stratejileri var. Atatürkçü, İslamcı, milliyetçi, solcu, sağcı, ülkücü, komünist, çevreci, LGBT’ci gibi her kılığa hatta her takımdan Fenerbahçeli, Trabzonlu, Beşiktaşlı kılığına girerek ,sosyal medyada algı operasyonları yürütüyor. Ve muhalif kitleleri de rahatlıkla yönetebiliyor. İşte Muharrem İnce o yüzden çekilmek zorunda kaldı.” ifadelerinde bulundu.

MİT’İN DEŞİFRESİ ŞAŞIRMADI

Emniyet Teşkilatındaki 3 bin FETÖ’cünün deşifre edilmesine kimsenin şaşırmaması gerektiğini kaydeden Şener, “Milli İstihbarat Teşkilatı’nın aslında 2015 öncesi listelerin bulunduğu SD kart şifresini kırıp içindeki bilgilere ulaşması şaşırtmamalı kimseyi. Ve orada da görüldüğü gibi polis teşkilatında hala işlem yapılmamış binlerce kişiden bahsediliyor. Var mı? Var.” dedi.

TÜRKİYE-RUSYA ÇATIŞMASINI SADECE 1 FETÖ’CÜ ÇIKARMAYA ÇALIŞTI

FETÖ mensubu sıradan bir polis memurunun bile Türkiye’yi çatışmaya sürüklemeye yeteceğini söyleyen Şener, “Diyeceksiniz ki, bir tane dahi olsa riskli midir? Evet bir tane dahi olsa risklidir. Çünkü onların nasıl bir mankurt olduğunu ve nasıl tehlikeli olabildiğini tahmin dahi edemezler” ifadesinde bulundu. 

Tehlikenin boyutunu anlatan Şener, şu ifadelerde bulundu:

TUTUKLU FETÖ’CÜ SAYISI 120 BİNDEN 14 BİNE DÜŞTÜ

FETÖ mensuplarının değiştirilemeyeceğini belirten Şener, cezaevindeki tutuklu rakamlarının da 14 bine düştüğünü aktardı. FETÖ’cülerin çocuklarını bile kullandığını söyleyen Şener, “Çok basit bir rakam. Hiçbir şeyden anlamıyorsak rakamlardan anlayalım. 120 bin FETÖ’cü tutuklandı, cezaevine girdi. Şu anda kaç kişi var içeride biliyor musun; 14 bin. Nerede bu adamlar? Sokakta, sosyal medyadalar, her yerdeler. Yani hayatın içindeler. Ama bak hala operasyon yapılıyor. Onlar yardım ediyorlar falan filan. Gözünü oyuyoruz, onlar hala örgütsel amaç için çalışıyorlar. Adamların yetiştirme tarzı bu, değiştirmezsin. İstiyorsun ki adam nedamet getirsin, yapılanın kötü bir şey olduğunu düşünsün, işte devletinin, milletinin, ailesinin yanına dönsün. Ama hayır kardeşim, adam ailesini bile feda edebiliyor. Ne yapıyor? İşte Meriç’ten geçiyor, çoluğu çocuğu orada boğuluyor mesela. Çoluk çocuğu niye katıyorsun işin içine değil mi? Çünkü o orada boğulsun ki bunlar mağduriyet olsun. Sonra da müze yapıyorlar yurt dışında, “Boğulan çocukların ayakkabıları.” Kendiniz boğdunuz. Örgüt liderinin lafına bakıp karını çocuğunu götürüyorsun. Burada onları rahatsız edenler mi var? Bunlar karısını çocuğunu ortaya atıyor. Bunlarda izzet-i nefis diye bir şey yok.” diye konuştu.

BUNUN SONUÇLARINI GÖRECEĞİZ, ‘BİZ NE YAPTIK’ DİYECEKLER

FETÖ mensuplarının devletteki görevlerine geri döndüğünü kaydeden Şener, sözlerini şöyle tamamladı:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x