The Times: Z kuşağı, ‘yenilmez’ Erdoğan’ı görevden almaya hazır

İngiliz The Times gazetesinden Louise Callaghan, Türkiye’de yaşayan genç seçmenlerle konuştu. “Z kuşağı, ‘yenilmez’ Erdoğan’ı görevden almaya hazır” başlıklı haberde, 25 yaş altı seçmenin mayıs ayında düzenlenecek seçimlerde ‘hayatı bir rol oynayacağı’ belirtildi. “Uzmanlar, Z kuşağının Erdoğan’ı 1150 odalı sarayından kovmak istediğini söylüyor” diye yazan Callaghan, 2019’da düzenlenen yerel seçimlerin bir ‘kırılma anı’ olduğunu ifade etti. Callaghan, “CHP, genç seçmeni ateşlemeyi başardı” değerlendirmesinde bulundu.

‘GÜCÜN TEK BİR KİŞİNİ ELİNDE OLMASI ÇOK TEHLİKELİ’

Times’a konuşan 24 yaşındaki Ayşegül Uzun, “Uzun bir süre boyunca gücü tek bir kişinin elinde tutması çok tehlikeli ve kimsenin bunu yapmasına izin vermemeliyiz” dedi.

İstanPol Enstitüsü İcra Direktörü Seren Selvin Korkmaz ise, “Gen Z kuşağı CHP’ye oy verecek gibi görünüyor” diyerek, gençlerin de daha küçük siyasi partilere yöneldiğini sözlerine ekledi. Korkmaz, şöyle devam etti: “Gençlere ‘Ne istiyorsun’ diye sorduğunuzda ‘Tweet attığım için tutuklanmak istemiyorum’ diyorlar.”

‘ERDOĞAN’I DEVLET OLARAK GÖRÜYORLAR’

22 yaşındaki hukuk öğrencisi Erkan Kurnaz ise ailesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bir siyasi liderin yanı sıra ‘dini lider’ olarak da gördüğünü söyledi. “Onu devlet olarak görüyorlar” diyen Kuyrnaz, “Türkiye’de olup biten olumsuzluklardan haberleri yok. Sadece AK Parti medyasını takip ediyorlar” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir