XRP Neden Yükseliyor? 21 Mart 2023

XRP son 24 saatte CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 30 yükseldi.

XRP uzun süren düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladı. Bu yükseliş çok ciddi oldu ve topluluğun dikkatini çekti. Peki XRP neden bu kadar yükseldi? Yükselişin ardındaki sebep ne?

XRP Neden Yükseldi?

XRP kripto para ekosistemindeki en eski Blockchain ürünlerinden biridir. Öyle ki, Ripple’ın arkasındaki kavramların, ilk kripto para olan Bitcoin’den dört beş yıl önce ortaya atıldığı bilinmekte.

XRP‘nin SEC ile uzun süredir devam eden bir davası var ve dava hala sürüyor. Fiyatın bugün tetiklenmesindeki en büyük etken bu dava.

XRP’nin grafiği

XRP‘nin bu yükselişi, yatırımcıların umutlarını Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden mahkeme savaşını kazanmasına bağlanmasıyla gerçekleşti.

6 Mart’ta ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, Ripple ve SEC’in uzman tanıkların yorumlarını yaklaşmakta olan özet karardan hariç tutması için sunduğu önergeler hakkında bir karar verdi. Torres, konuyla ilgili net bir kazanan ve kaybeden olmadığının altını çizerek, önergeleri kısmen onayladı ve reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir