XRP’de Satış Dönemi Yaklaşıyor Mu? 27 Mart 2022

XRP’de fiyat son birkaç dönemdir yükselişine devam ediyor.

Ripple‘ın SEC ile olan davasının bitmeye yaklaşması düşüncesi kripto parada ciddi bir yükseliş yaşattı. XRP balinaları uzun süredir kripto paranın davasının bitmesini bekliyor.

XRP’de “Haberi Sat” Dönemi Yaklaşıyor Mu?

XRP 0,47 dolar bandında seyrederken diğer kripto para birimlerinde düşüş yaşanıyor. 27 Mart itibariyle XRP, diğer kripto paralara göre yüzde bazında çok daha yüksekten seyrediyor.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal sürecin Mart ayı sonuna kadar sonuçlanması beklendiğinden, XRP son yedi gün içinde istikrarlı yükselişler yaşadı.

Bununla birlikte, 10 milyon ile 100 milyon token arasında bakiyeye sahip adreslerin elinde bulunan XRP arzı, Şubat ayından bu yana yüzde 1’in üzerinde arttı.

XRP’nin günlük grafiği

Teknik açıdan bakıldığında XRP/USD rallisi, pariteyi önümüzdeki haftalarda düşüşün tersine dönmesine yol açabilecek bir direnç bölgesine getirdi.

Bu kesişme, çok yıllı alçalan bir trend çizgisinden (siyah), 200-3B üstel hareketli ortalamadan (200-3B EMA; mavi dalga) ve yaklaşık 0,50 dolarlık (mor) bir destek-direnç yatay seviyesinden oluşturuyor.

1.000 ila 1 milyon XRP tutan adresler de aynı dönemde token varlıklarını artırdı. Bu, XRP balinalarının SEC ile Ripple’ın sözde özet kararı arasındaki karara giden günlerde daha fazla token biriktirdiğine işaret ediyor.

Hukuk uzmanı John Deaton da dahil olmak üzere çok sayıda gözlemci SEC’in şirkete menkul kıymet dolandırıcılığı yaptığı için dava açmadan önce “adil bir bildirim” vermemiş olabileceğini savunarak Ripple’ın davayı kazandığını ön görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir