Beşiktaş’a Fernando Santos disiplini: Ronaldo’yu bile kadro dışı bıraktı

Beşiktaş’ın yeni hocası Fernando Santos, disiplini ve katılığıyla dikkat çekiyor. Portekizli hoca, Polonya Milli Takımı’nı çalıştırdığı 9 aylık süreçte saha içi kadar saha dışındaki uygulamalarıyla da konuşulmuştu. Futbolculara yemek esnasında cep telefonu kullanımını yasaklayan Santos, Dünya Kupası primleriyle alakalı konuşmayı da kısıtlamıştı.

RİZE’DE MAÇI SEYREDECEK

Beşiktaş, yeni teknik direktörü Fernando Santos’a dün akşam kavuştu. 1.5 yılı garanti, 1 yılı ise opsiyonlu olarak 2.5 yıllık anlaşmaya varılan deneyimli hoca, 1.5 yıl için 3.5 milyon euro kazanacak.

Portekizli çalıştırıcı, yeni takımının maçını tribünden izlemek için yöneticilerle birlikte Rize’ye uçacak.

Yönetimin Fernando Santos tercihinde, tecrübesinin yanında disiplinli olması en önemli etken oldu. 5 oyuncunun (Aboubakar, Ghezzal, Bailly, Rosier, Onana) kadro dışı kalmasına kadar giden sürecin ardından Ümraniye’de disiplini sağlayacak teknik adam arzusu ortaya çıktı.

Son olarak çalıştırdığı Polonya Milli Takımı’nda sadece 6 maçta görev alan 69 yaşındaki hoca da artık kulüp takımı çalıştırmak ve daha aktif olmak istediği için Beşiktaş’ın teklifine çok düşünmeden olumlu yanıt verdi.

CEP TELEFONUNU YASAKLADI

Polonya Milli Takımı’nda 9 ay görev alan Santos, saha içinde olduğu kadar saha dışındaki uygulamalarıyla da çok konuşuldu. Portekizli hoca, futbolculara yemek esnasında cep telefonu kullanımını yasaklarken, Dünya Kupası primleriyle alakalı da konuşma yasağı getirdi.

İLK ŞART DİSİPLİN

Bunun dışında oyuncuların antrenmanlarda disiplinli çalışmasını ve maçtaymış gibi konsantre olmasını isteyen Santos, toplantılarda ve soyunma odasında çekimlere çok kısıtlı şekilde izin veriyordu.

Tecrübeli çalıştırıcı özellikle Portekiz milli takımıyla elde ettiği başarılarla dikkati çekti.

RONALDO’YU KADRO DIŞI BIRAKTI

Portekiz, Santos yönetiminde 2016 yılında Avrupa, 2019 yılında da Uluslar Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Fernando Santos, Portekiz’i çalıştırdığı dönemde Cristiano Ronaldo’yu takıma davet etmedi. Bu kararın Ronaldo’nun o dönem taciz iddialarıyla anılması sebebiyle verildiği konuşulurken Santos, iddiaları yalanlayarak bu kararın Juventus ve Real Madrid arasındaki Ronaldo transferi sebebiyle alındığını açıkmıştı.

Fernando Santos, 2018 yılı boyunca milli takıma çağrılmayan Cristiano Ronaldo’nun bu karardan haberi olduğunu belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x