‘Karadeniz sahil yolunun çökme sebebi denizden malzeme alınması’

Giresun’da etkili olan sağanak yağış ve fırtına, Karadeniz sahil yoluna da zarar verdi. Sahil yolunun geçtiği Tirebolu ile Espiye ilçeleri arasında Yalı Mahallesi Düzköy mevkiinde şiddetli fırtına nedeniyle denizde meydana gelen dalgalar, yolun kenarındaki beton duvarın alt kısmını boşalttı.

Duvarın bir bölümü yıkılınca, dalgalar yola da zarar verdi ve çökmeler meydana geldi. Valilikten yapılan açıklamada beton duvarın 25 metrelik bölümünün alt kısmının yaklaşık 1,5 metre boşaldığı belirtildi.

“SORUMLU DSİ VE KARAYOLLARI’DIR”

Yolda meydana gelen çökmeyi olaydan sonra ve gündüz giderek inceleyen CHP İl Genel Meclis Üyesi Ömer Cebeci “Tirebolu, Düzköy mevki, D100 Karayolu çöktü. Bunun sorumlusu DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü’dür. Kaç kez söyledik; Deniz sahilinden kurumlara ve idarelere malzeme alımına izin vermeyin, sahili boşaltmayın diye kaç kez dedik? Dinletemedik. Malzeme alımına izin veren Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, kendi bindiği dalı kesmiştir. Malzeme alımına bu iki kurumun verdiği izin devleti milyonlarca lira zarara uğratmıştır. Bu bir afet değil, ihmal. Göz göre göre lades demektir” diye konuştu.

CHP Giresun İl Genel Meclis Üyesi Ömer Cebeci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x