LG, evcil hayvanlarınızı sizin için izleyebilecek, iki ayaklı, yapay zeka destekli bir robot geliştirdi

Alexa veya Apple HomePod gibi sabit akıllı ev yardımcıları gibi, LG’nin robotu da size hava durumunu bildirebilir ve ilaçlarınızı zamanında almanızı hatırlatabilir.

Robot, botun yapay zeka programını çalıştıran donanım ve yazılımın bir karışımını içeren Qualcomm’un Robotics RB5 Platformu tarafından destekleniyor. Bunlardan bazıları yüzleri ve sesleri tanıma, etrafındakilerin duygularını işleme ve konuşmaya katılma yeteneği. LG, botun sizi kapınızda karşılayabileceğini, duygularınızı analiz edebileceğini ve iyi ruh halinizi artırmak veya uyumanızı sağlamak için müzik çalabileceğini söylüyor. Hatta mafsallı bacak eklemleri sayesinde duruşunu değiştirerek “ifade edebilir”.

LG, evcil hayvanlarınızı sizin için izleyebilecek, iki ayaklı, yapay zeka destekli bir robot geliştirdi

Robotun ön yüzünde ayrıca bir kamera, bir hoparlör ve ona gezinme, konuşma ve dinleme yeteneği veren çeşitli sensörler bulunuyor. Aynı zamanda iç mekan hava kalitesini ve sıcaklığını da ölçebiliyor ancak gerçekten bir akıllı ev sistemine bağlanıp termostatınızı kontrol edip edemeyeceği belli değil. LG bu konudaki yoruma henüz yanıt vermedi ve robotun fiyatının daha sonra açıklanacağını söyledi.

Bot serbestçe hareket edebildiğinden, onu siz yokken evcil hayvanlarınıza bakacak ve “olağandışı bir aktivite tespit edilirse” akıllı telefonunuza bildirim gönderecek şekilde programlayabilirsiniz. Bot, aynı izleme araçlarını kullanarak mobil bir “güvenlik görevlisi” görevi görebilir ve siz uzaktayken evde bir hareket olması durumunda size bildirim gönderebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x